top of page

Piotr Bylina na planie filmu "Filip" kręconego w Toruniu.

Zaktualizowano: 27 wrz 2021

W Toruniu przez dwa tygodnie trwały zdjęcia do najnowszego filmu Telewizji Polskiej „Filip”. To ekranizacja bestsellerowej powieści Leopolda Tyrmanda pod tym samym tytułem. W głównej roli wystąpi Eryk Kulm.


Jak informuje Telewizja Polska, zdjęcia realizowane są w Warszawie, Wrocławiu, Jeleniej Górze i Toruniu. Za reżyserię „Filipa” odpowiada Michał Kwieciński.


Na ulicach Torunia pojawiły się flagi oraz propagandowe plakaty z czasów drugiej wojny światowej. Miasto na czas zdjęć zamieniło się we Frankfurt nad Menem - główne miejsce akcji filmu. Do pracy na planie zatrudniono kilkuset statystów. Zdjęcia wykonano na wielu toruńskich ulicach, m.in. na Przedzamczu, Mostowej.


Akcja filmu rozgrywa się w 1943 roku. Filip, tytułowy bohater, jest uwodzicielem i człowiekiem niezdolnym do głębokich uczuć. W Polsce stracił całą swoją rodzinę, a przebywając we Frankfurcie nad Menem - sercu nazistowskich Niemiec, stara się ukryć swoje żydowskie pochodzenie. Pracując jako kelner w restauracji luksusowego hotelu, beztrosko korzysta z uroków luksusowego życia, otacza się pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy - Francuzów, Włocha, Holendra, Belga, Czecha i Niemców. Gdy wojna zaczyna nabierać rozpędu, jego sytuacja życiowa się zmienia. Giną jego najbliższe osoby, a bombardowania aliantów niszczą jego świat.


Jako fotograf nie mogłem się oprzeć mojej artystycznej naturze i wykonałem wiele ciekawych zdjęć oraz grafik dotyczących filmu. Wszystkie możecie zobaczyć w galerii zdjęć na mojej stronie internetowej.


Proszę Was również o zaobserwowanie mnie na Instagramie oraz Facebooku, na których otworzyłem nowe konta. Będą tam udostępniane moje nowe fotograficzne przygody :)106 wyświetleń0 komentarzy
  • fotografia piotr bylina social media icons instagram
  • fotografia piotr bylina social media icons youtube
  • fotografia piotr bylina social media icons facebook
  • fotografia piotr bylina social media icons pinterest
  • fotografia piotr bylina social media icons twitter
bottom of page